Fonex Argan Therapy- Маска за коса со арганово масло| МИА-Мое катче за нега и убавина.мк

oilt_12

Маската за коса со арганово масло ја хидрира и потхранува косата, правејќи ја помека и посветла и најважно од се ја штити од надворешни влијанија.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Нанесете ја маската на коса исушена со крпа и оставете ја да делува  5 -10 минути. Протријте убаво и исплакнете со млака вода.

СОВЕТ: Доколку имате тип на коса која лесно се мрси, нанесувајте само на врвовите. Нето тежина: Доаѓа во пакување од 300 и 500 мл.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s