Fonex Argan Hair Elixir – Еликсир за коса со арганово масло| МИА-Мое катче за нега и убавина.мк

fonex-argan-eliksir-za-kosu-100-ml-570x600

Argan Hair Elixir – Еликсир за коса со арганово масло од Fonex – 100 мл

Еликсир кој содржи балансирана комбинација од природно арганово, бадемово, јојоба и кокосово масло и е од витално значење за 100% природна нега на коса. Ја обновува третираната коса, изгорена (при бланширање, пеглање, фарбање, виткање), го потхранува коренот, ја обновува, хидрира и потхранува косата, ја прави витална, мека, сјајна и лесна за обликување и расчешлување. Го поттикнува растот на нова коса, ја негува кожата на скалпот, ги штити кожата и косата при изложеност на ниски и високи температури. Се употребува еднаш до два пати неделно. Резултатите се видливи уште по првата употреба. За сите типови коса.

Упатство за употреба: Нанесете неколку капки на измиена и полу-сува коса (исушена со крпа) пред фенирање и на сува коса по пеглање.

ИНТЕНЗИВЕН ТРЕТМАН: За регенерирање на сува и оштетена коса, но и за заштита на секој тип коса од надворешни влијанија (особено во есенските и зимските денови), еднаш до два пати неделно, нанесете од еликсирот на косата и коренот нежно масирајќи, држете 30 минути потоа исплакнете со шампон и топла вода.

Доаѓа во пакување од 100 мл.

За порачување на производот:

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: