Fonex Argan Therapy Третман за коса 10 во 1 со арганово маслo| МИА-Мое катче за нега и убавина.мк

14925426_327973240905859_4208046492163325980_n

Fonex Argan Therapy 10 in 1 Hair treatment – Третман за сите типови коса 10 во 1 со арганово масло – 150 ml

Уникатен третман за коса со природно арганово масло Argan Therapy 10 in 1  за сите типови коса. Производ за природна нега кој заменува 10 различни третмани:

1) Ја обновува сувата и оштетена коса
2) Ја скротува косата и го намалува електризирањето
3) го зголемува нивото на влажност на коса која често е изложена на топлина (пеглање, фенирање или виткање)
4) Ја прави свиленкаста и мека
5) Ja штити бојадисаната коса од надворешни влијанија
6) Ја прави полесна за чешлање и пеглање
7) Ја минимализира можноста за заплеткување
8) Долготраен изглед на обликуваната фризура
9) Ги потхранува испуканите врвови на косата
10) обликува, дава волумен притоа задржувајќи го природниот изглед на косата.

Совршено решение за испуканите и расцветани врвови.

Упатство за употреба: Нанесете со прскање по целата коса, претходно измиена и исушена со крпа. Не се мие. Сушете и обликувајте по желба.

*Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај производот да дојде до контакт со очите исплакнете со многу вода. Чувајте го вон дофат на деца. Само за надворешна употреба.

Доаѓа во пакување од 150ml/5 fl.oz

One thought on “Fonex Argan Therapy Третман за коса 10 во 1 со арганово маслo| МИА-Мое катче за нега и убавина.мк

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s