Fonex Olive Therapy Hair Elixir-Еликсир за коса со маслиново масло| МИА-Мое катче за нега и убавина.мк

35
Olive Therapy Hair Elixir-Еликсир за коса со маслиново масло-100 мл.

Еликсирот Fonex Olive Therapy ја потхранува и хидрира косата благодарение на формулата со маслиновото масло кое е чудото на Медитеранот.

Содржи балансирана комбинација од природно маслиново, бадемово, јојоба и кокосово масло и е од витално значење за 100% природна нега на коса. Овој производ е вистинска витаминска бомба-дар од природата кој ја регенерира, хидрира и потхранува косата притоа давајќи и висок сјај, волумен и природен изглед. Резултатите се видливи уште при првата употреба.

Упатство за употреба: Нанесете неколку капки на измиена и полу-сува коса (исушена со крпа) пред фенирање и на сува коса по пеглање.

ИНТЕНЗИВЕН ТРЕТМАН: За регенерирање на сува и оштетена коса, но и за заштита на секој тип коса од надворешни влијанија (особено во есенските и зимските денови), еднаш до два пати неделно, нанесете од еликсирот на косата и коренот нежно масирајќи, држете 30 минути потоа исплакнете со шампон и топла вода.

За порачување на производот:


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: