Црна маска за лице од Ministar-Синоним за ефикасност|Миа-Мое катче за нега и убавина.мк

17554241_244295052708389_5347668621386587728_n

Медицинска Црна Маска од Ministar за длабинско чистење на акни, митесери, затегнување на кожата и осветлување-100 мл

Медицинска црна маска за детоксификација, длабинско чистење и осветлување на кожата. Богата со природни состојки и минерали ја чисти нечистотијата и мастите од порите на кожата, ја подобрува циркулацијата, ја чисти сувата кожа од лицето, митесерите и акните. Благодарение на моќните антиоксиданти кои ги содржи, маската од Ministar ja потхранува, подмладува и затегнува кожата и нејзината текстура притоа намалувајќи ги брчките. Резултатите се видливи уште по првата употреба на овој азиски метод, а лицето е меко, нежно, чисто и затегнато и сето тоа може да го постигнете во комфорот на својот дом.

images (1)

Начин на употреба: На претходно измиено лице со топла вода (за да се отворат порите), нанесете тенок слој од маската на местата кои сакате да ги прочистите и оставете да се исуши и делува од 20 до 30 минути. (При нанесување избегнете го делот околу очите, веѓите и усните.) Отстранете внимателно. Кога кожата ќе се смири, нанесете крема или масло од невен, арган или лаванда.

Нето: 100 ml

поливинил алкохол, глина, полисорбат 20 (кокосово масло), MI (млечна киселина, ниацинамид (Витамин Б3), екстракт од лист од црница, ликорис/сладунец, арома, вода.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s